RTÜK'te başkanlık seçimi

RTÜK'te başkanlık seçimi
RTÜK'te başkanlık seçimi
- Üst Kurul, başkanlık seçiminden sonuç alınamaması nedeniyle 27 Ekim'de yeniden toplanacak

ANKARA (AA) - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), başkanlık seçiminden sonuç alınamaması üzerine 27 Ekim'de yeniden bir araya gelecek. 

RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Üst kurul, başkanlık seçimi için üye Arif Fırtına başkanlığında toplandı.

AK Parti kontenjanından seçilen İlhan Yerlikaya,  MHP kontenjanından seçilen Esat Çıplak ve HDP kontenjanından seçilen Ersin Öngel, yeterli oyu alamadığı için başkan seçilemedi. Üst Kurul, başkanlık seçimi için 27 Ekim Salı günü yeniden bir toplantı yapacak. 

RTÜK'ün, 22 Temmuz'da yaptığı ilk toplantıda MHP kontenjanından seçilen Çıplak, AK Parti kontenjanından seçilen Yerlikaya ve HDP kontenjanından seçilen Öngel, yeterli oy alamadığı için seçim bir sonraki haftaya ertelenmişti. 

Üst Kurulun 29 Temmuz'daki ikinci toplantısında da Yerlikaya, Çıplak ve Öngel yeniden aday olmuş ve gerekli oy çıkmadığı için başkan seçilememişti. Üst kurulun 5 Ağustos'taki üçüncü, 12 Ağustos'taki dördüncü, 19 Ağustos'ta beşinci ve 26 Ağustos'taki altıncı, 2 Eylül'deki yedinci, 9 Eylül'deki sekizinci, 17 Eylül'deki dokuzuncu, 30 Eylül'deki onuncu, 7 Ekim'deki onbirinci, 14 Ekim'deki onikinci toplantısında da üç aday yeterli oyu alamamıştı.