Rusya'dan ASO Başkanı Özdebir'e madalya

Rusya'dan ASO Başkanı Özdebir'e madalya
Rusya'dan ASO Başkanı Özdebir'e madalya
ANKARA (AA) - Türkiye-Rusya arasındaki ticari ilişkilere katkılarından dolayı Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir'e madalya...

ANKARA (AA) - Türkiye -Rusya arasındaki ticari ilişkilere katkılarından dolayı Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir'e madalya verildi.

ASO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, iki ülke arasındaki ticari ilişkilere katkılarından dolayı Başkan  Özdebir'e "Rusya Büyükelçiliği Madalyası" verdi.

İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesine önemli katkılar sağlayan Özdebir'e teşekkür eden Karlov, şunları kaydetti:

"İki komşu ülke olarak ortak tarihimiz var ve ortak çıkarları paylaşıyoruz. İki ülke arasındaki ticaret hacmini artırmak için daha çok çalışmalıyız. Rusya'da Türkiye ile ekonomik işbirliği yapan 6 bölge var. Bu bölgelerin ikili ticarette payı yüzde 80 civarında. Bunun yanı sıra Türkiye ile işbirliği yapmak isteyen birçok bölge var. Bu kapsamda Türk ve Rus yatırımcıları bir araya getirmemiz lazım. Bu konuda vereceğiniz destek çok önemli."

Özdebir de iki ülke ekonomilerinin birbirleriyle rekabet eden değil, birbirlerini tamamlayan bir yapıya sahip olduklarını belirterek, ''İki ülke birbirlerini tamamlayan ve birlikte daha güçlü olabilme potansiyeline sahip. Bu anlamda bizim daha çok kenetlenip daha fazla iş yapabilmemiz lazım'' değerledirmesinde bulundu. 


  ETİKETLER:

  Rusya

  ,

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  ülke

  ,

  sanayi

  ,

  komşu

  ,

  ,

  başkan

  ,

  madalya