Sadakataşı Derneği bağış kurban bedellerini belirledi

Sadakataşı Derneği bağış kurban bedellerini belirledi
Sadakataşı Derneği bağış kurban bedellerini belirledi
- Sadakataşı Derneği, 2015 yılı Kurban Bayramı Kampanyası kapsamında bir hisse kurban bedelini, Afrika ve Asya Bölgesi için 300 lira, Balkanlar ve Kafkasya için 500 lira, Türkiye ve Ortadoğu için 700 lira olarak ilan etti

ANKARA (AA) - Sadakataşı Derneği, vekalet yöntemiyle kurban bağış, kesim ve dağıtım organizasyonu başlatarak, dünyanın çeşitli bölgeleri için bir hisse kurban bedelini belirledi.

Dernekten yapılan yazılı açıklamada, başta Türkiye olmak üzere Afrika'dan Asya'ya, Ortadoğu 'dan Balkanlara, Orta Asya'dan Kafkasya'ya 25 ülkede 'Bu Kurbanda Herkesin Bir Payı Var" sloganıyla kampanya başlatıldığı belirtildi.

Kampanya kapsamında, İslami kural ve usullere riayet ederek yapılan hazırlık çalışmaları sonucunda, kurban kesilecek ülke ve bölgelerin ekonomik ve sosyal şartlarına uygun üç ayrı kategoride kurban bedeli belirlendi. 

Buna göre kurban bedelleri Afrika ve Asya Bölgesi için 300 lira, Balkanlar ve Kafkasya için 500 lira, Türkiye ve Ortadoğu için 700 lira olacak.

Sadakataşı Derneği'ne kurban bağışı yapmak isteyen hayırseverler, dernek merkezinden başvuru yapabilecekleri gibi "sadakatasi.org.tr web" sayfasından online başvuruda bulunabilecek.

Derneğin web sayfasında duyurulan banka ve PTT hesaplarını kullanarak da kampanyaya katılınabilecek.