Sağlık çalışanlarından teröre tepki

Sağlık çalışanlarından teröre tepki
Sağlık çalışanlarından teröre tepki
- Sağlık çalışanları ve kuruluşlarına yönelik terör saldırıları, Havsak ve Beypazarı Devlet Hastanelerinde protesto edildi

ANKARA (AA) - Sağlık çalışanları ve kuruluşlarına yönelik terör saldırıları, Havsak ve Beypazarı Devlet Hastanelerinde protesto edildi. 

Sağlık çalışanlarına yönelik terör saldırılarına tepki amacıyla Hasvak Devlet Hastanesi bahçesinde toplanan sağlıkçılar adına açıklama yapan hastane başhekimi Utku Serkant, son dönemlerde artan terör saldırılarının sağlıkçıları da hedef aldığını hatırlattı. 

Sağlık çalışanlarının amacının hayat kurtarmak olduğunu vurgulayan Serkant, saldırılarla sağlık hizmetlerinin aksatılmak istendiğini belirterek, "Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz" dedi. 

Beypazarı Devlet Hastanesi bahçesindeki açıklamada ise başhekim Kudret Çelik, son dönemlerde terör örgütünün sağlık çalışanlarına, ambulanslara ve hastaneler yönelik alçakça saldırılar gerçekleştirdiğini kaydetti. 

Saldırıların en çok bölge insanına zarar verdiğini, tüm engellemelere rağmen, din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin hizmete devam edeceklerini kaydeden Çelik, "Vatandaşımızın en temel halklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle kınıyoruz ve lanetliyoruz. Terör değil, kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak" dedi. 

Açıklamalara sağlık personeli de destek verdi.