Sakal-ı Şerif, Beypazarı'nda ziyarete açıldı

Sakal-ı Şerif, Beypazarı'nda ziyarete açıldı
Sakal-ı Şerif, Beypazarı'nda ziyarete açıldı
- Sultan Alaeddin Camii'nde bulunan Sakal-ı Şerif, öğle namazının ardından halkın ziyaretine açıldı

ANKARA (AA) - Beypazarı ilçesi Sultan Alaeddin Camii'nde bulunan Sakal-ı Şerif, Kadir Gecesi dolayısıyla öğle namazı sonrası halkın ziyaretine açıldı.

Tekbir ve ilahiler eşliğinde muhafaza edildiği yerden indirilen Sakal-ı Şerif, camiye gelen halk tarafından dualarla ziyaret edildi. 

 İmam Hatip Ersin Özmen, "Peygamberimizin Sakal-ı Şerifleri bilindiği gibi Sultan Alaeddin Camii'nde muhafaza edilmektedir. Ülkenin birçok yerinde bulunan kutsal emanetler, Ramazan ayı başından itibaren Müslümanların ziyaretlerine açılmıştır. Bizler de Sultan Alaeddin Cami'inde muhafaza edilen Peygamber Efendimizin Sakal-ı Şeriflerini her zaman olduğu gibi ramazan ayı içinde bulunan Kadir Gecesi gününde tekbirlerle halkın ziyaretine açtık" diye konuştu.

Sakal-ı Şerif ziyaretine önce erkekler ardından kadınlar alındı. Müftülük, yoğunluk dolayısıyla ziyaret saatini akşama kadar uzattı. 

Cemaatten Sabri Yünsel, "Sakal-ı Şerif, benim küçüklüğümden bu yana Kadir Gecesi'nin olduğu gün halkın ziyaretine açılır. Bugün biz de gelerek Sakal-ı Şerifi ziyaret ettik ve duacı olduk" dedi.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Ramazan

  ,

  Bugün

  ,

  Cami

  ,

  İmam

  ,

  zaman