Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
- Ankara'nın Çubuk ilçesinde sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar protesto edildi

ANKARA (AA) ? Ankara'nın Çubuk ilçesinde sağlık çalışanları Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun'u dualarla anarken, sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları da protesto etti.

Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi poliklinikler önünde sabah saatlerinde yakalarında sağlık çalışanlarına şiddete hayır yazılarıyla toplanan sağlık çalışanlarına adına açıklama yapan Başhekim Yardımcısı Olgun Konak, "sağlık ve şiddet" kelimelerinin sıkça yan yana anılmaya başlandığını söyledi.

Şifa sunan ellerin her gün yastığa başını koyduğunda, aldığı kararları gözden geçirdiğini ve vicdanı rahatlamadan gözünü kapamadığını vurgulayan Konak, sağlıklı karar vermede moral ve motivasyonun da önemine dikkat çekerek, şunları söyledi:

"Sağlık çalışanlarına yönelik üst üste yaşanan olaylar, sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunu nerdeyse tükenme noktasına getirmiştir. Bizler halkımızın sayesinde varız, halkımızın duaları ve destekleriyle ayaktayız. Mesleğimizi icra ederken kin, nefret ve şiddetin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak hep birlikte verebiliriz. Şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler istiyor."  

Protestoya hastaneye muayene için gelen vatandaşlar da destek verdi.