Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
- Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi'nde görev yapan sağlık çalışanları, Opr. Dr. Kamil Furtun'a yapılan saldırıyı protesto etti

ANKARA (AA) ? Şereflikoçhisar ilçesinde sağlık çalışanları, Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi Opr. Dr. Kamil Furtun'un hayatını kaybettiği silahlı saldırıyı  protesto etti.

Devlet Hastanesi Başhekim Op. Dr. Hüseyin Keskin, poliklinik girişinde sağlık çalışanlarının katılımıyla yaptığı açıklamada, Kamil Furtun'un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılarda "Sağlık ve Şiddet " kelimelerinin yan yana anılıyor olmasının derin endişe ve üzüntüye neden olduğunu söyledi. 

Hastane Müdürü Abdurrahman Yalçın ise şunları kaydetti: 

"Mesleğimizi icra ederken kin, nefret ve şiddet diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ve ancak hep birlikte verebiliriz. Unutmayalım ki insan hayatını hiçe sayacak kadar vahşileşen bu çirkin durumun sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez. Bu nedenledir ki şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler istiyor ve bugün hastanemizden yükselen sese kulak vermeye çağırıyor, şiddeti ve vahşeti reva gören canavarlar kadar, yaşanan şiddet olayları üzerinden hesap yapıp, insani duyguları istismar edenlere karşı da tüm halkımızı ve sağlık çalışanlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz."