Şanlıurfa Belediye Başkanına yönelik saldırı

Şanlıurfa Belediye Başkanına yönelik saldırı
Şanlıurfa Belediye Başkanına yönelik saldırı
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Çelik, silahlı saldırıya uğrayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi'ye geçmiş olsun dileğinde bulundu - Çelik: - "Bu lanetli saldırı ve benzerleri, halkın temsilcilerini ve sadece halk için çalışanları engellenmeye dönüktür. Ama amacına ulaşamaz"

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, silahlı saldırıya uğrayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi arayarak geçmiş olsun diledi.

Çelik, Siverek-Hilvan karayolunda uğradığı silahlı saldırıdan yara almadan kurtulan Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi'yi telefonla arayarak sağlık durumu hakkında bilgi aldı ve geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Ömer Çelik, Vali İzzettin Küçük'ü de arayarak saldırıya ilişkin bilgi aldı.

Twitter'deki hesabında saldırıyı lanetleyen Çelik, "Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi silahlı saldırıya uğradı, Allah'a şükür yara almadan kurtuldu. Şimdi Belediye Başkanımızla ve Şanlıurfa Valimizle konuştum. Belediye Başkanımıza geçmiş olsun diyoruz. Bu saldırıyı lanetliyoruz. Gerçekleşen saldırı sonrası güvenlik güçlerimiz saldırganları yakalamak için üstün gayret sarf ediyor. Bu lanetli saldırı ve benzerleri halkın temsilcilerini ve sadece halk için çalışanları engellenmeye dönüktür. Ama amacına ulaşamaz. Belediye Başkanımıza ve tüm Urfa halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" ifadesini kullandı.