Şanlıurfa'da meydana geldiği açıklanan deprem

Şanlıurfa'da meydana geldiği açıklanan deprem
Şanlıurfa'da meydana geldiği açıklanan deprem
- AFAD: - "Türkiye Deprem Veri Merkezi'nden alınan verilere göre söz konusu zaman dilimi içerisinde bölgede bir deprem aktivitesine rastlanılmamıştır. Ülkemizde deprem verilerinin kamuoyuyla paylaşılması yasal olarak AFAD'ın yetki ve sorumluluğunda bulunmaktadır"

ANKARA (AA) - Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD),  Türkiye Deprem Veri Merkezi'nden alınan verilere göre Şanlıurfa'da bir deprem aktivitesine rastlanılmadığını, Türkiye'de deprem verilerinin kamuoyuyla paylaşılmasının, yasal olarak AFAD'ın yetki ve sorumluluğunda bulunduğunu bildirdi.

AFAD'dan yapılan yazılı açıklamada, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde bugün öğlen saatlerinde 5,6 büyüklüğünde bir deprem olduğu yönünde Kandilli Rasathanesi tarafından kamuoyuyla paylaşılmış bilginin, sistem hatasından kaynaklı olarak "sehven" açıklandığının bizzat rasathane tarafından kabul edilip, konuyla ilgili düzeltme yapıldığı anımsatıldı.

AFAD Türkiye Deprem Veri Merkezi'nden alınan verilere göre söz konusu zaman dilimi içerisinde bölgede bir deprem aktivitesine rastlanılmadığı belirtilen açıklamada, "Ülkemizde deprem verilerinin kamuoyuyla paylaşılması yasal olarak Başbakanlık AFAD'ın yetki ve sorumluluğunda bulunmaktadır" ifadesine yer verildi.

Açıklamada, Türkiye'deki deprem aktivitesinin, "www.afad.gov.tr" ve "www.deprem.gov.tr" adreslerinden, 7 gün 24 saat, anlık olarak takip edilebildiği aktarıldı.


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  Şanlıurfa

  ,

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  Bugün

  ,

  afet

  ,

  AFAD

  ,

  zaman