Sarısülük ailesine beraat

Sarısülük ailesine beraat
Sarısülük ailesine beraat
- Ethem Sarısülük'ün öldürülmesine ilişkin davada, sanığa karşı "kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarını işledikleri gerekçesiyle haklarında dava açılan anne Sayfı Sarısülük ve üç oğlunun beraatına karar verildi

ANKARA (AA) - Ethem Sarısülük'ün öldürülmesine ilişkin davada, sanık polis Ahmet Şahbaz'a karşı "kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarını işledikleri gerekçesiyle haklarında dava açılan anne Sayfı Sarısülük ve üç oğlunun beraatına karar verildi. 

Ankara 5. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen ve sanıkların katılmadığı duruşmada, sanık avukatları hazır bulundu. Avukatlar, esas hakkında savunmalarında müvekkillerinin beraatını talep etti. 

Hakim Yusuf Öztürk de anne Sayfı Sarısülük ve üç oğlu hakkında beraat kararı verdi.

Gezi Parkı eylemleri sırasında Ethem Sarısülük'ün ölümüne ilişkin polis memuru Ahmet Şahbaz hakkında dava açılmış, duruşma Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılmıştı.

Davanın 23 Eylül 2013'teki ilk celsesinde sanık Şahbaz'a karşı "kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarını işledikleri gerekçesiyle Ethem Sarısülük'ün annesi Sayfı Sarısülük ile kardeşleri İkrar, Mustafa ve Cem Sarısülük hakkında dava açılmıştı.