Seçim takvimi işliyor

Seçim takvimi işliyor
Seçim takvimi işliyor
- Seçmen kütüğüne kayıtlı olmayanların bugün saat 17.00'ye kadar kadar kayıt yapması veya bilgilerini güncellemek için yurt içinde nüfus müdürlüklerine, yurt dışında temsilciliklere başvuruda bulunması gerekiyor - Yurt içinde yaşayan seçmenler başvurularını, herhangi bir nüfus müdürlüğüne de yapabilecek

ANKARA (AA) - Seçmen kütüğüne kaydı bulunmayanların  bugün saat 17.00'ye kadar kadar kayıt olması veya bilgilerini güncellemek için yurt içinde nüfus müdürlüklerine, yurt dışında temsilciliklere müracaat etmesi gerekiyor.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 1 Kasım'da yapılacak milletvekili genel seçimi için hazırladığı seçim takvimi işliyor.

Buna göre, 2 Eylül 'de askıya çıkarılan muhtarlık bölgesi askı listeleri ile tutuklular ve taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin listeler bugün askıdan indirilecek. 

Yurt Dışı Seçmen Kütüğünün, "www.ysk.gov.tr" adresinden yapılan ilanı bugün sonlandırılacak.

Askı listelerine itirazlar ve bina bazında seçmen kayıtlarının "www.ysk.gov.tr" adresinden sorgulanması için de bugün son gün.

Bu kapsamda, seçmen kütüğüne kayıtlı olmayanların bugün saat 17.00'ye kadar kayıt yapması veya bilgilerini güncellemek için yurt içinde nüfus müdürlüklerine, yurt dışında temsilciliklere başvurması gerekiyor. 

Yurt içinde yaşayan seçmenler başvurularını, herhangi bir nüfus müdürlüğüne de yapabilecek.