Şereflikoçhisar'da askerlik sevk tarihleri açıklandı

Şereflikoçhisar'da askerlik sevk tarihleri açıklandı
Şereflikoçhisar'da askerlik sevk tarihleri açıklandı
ANKARA (AA) - Şereflikoçhisar Askerlik Şubesi Başkanlığı, 1995 ve daha yaşlı doğumluların askere gidecekleri tarihleri açıkladı. Şubeden yapılan...

ANKARA (AA) - Şereflikoçhisar Askerlik Şubesi Başkanlığı, 1995 ve daha yaşlı doğumluların askere gidecekleri tarihleri açıkladı. 

Şubeden yapılan açıklamada, askerliklerine 7 Eylül 2015 tarihinden önce karar aldıran ve sevk tehirini iptal ettiren er statüsündeki yükümlülerin 1995/4 tertip olarak  2 - 5 Kasım ve 16 -18 Aralık 2015 tarihlerinde iki grup halinde silah altına alınacakları belirtildi.

Açıklamada sevke tabi tutulanların sınıf ve eğitim merkezlerinin e-devlet sistemi ile Askerlik Şubesinin ilan levhasında asıldığı kaydedilerek, ''Sevk evraklarını almak üzere başvuracak yükümlüler nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir,  askere alınacakların sevk evraklarını 1'nci grup için en geç 5 Kasım, 2'nci grup için ise en geç 18 Aralık 2015 tarihine kadar almaları gerekmektedir. Sevk evraklarını almayanlar ile aldığı halde birliklerine katılmayanların bakaya suçu işlemiş olacaklardır" ifadeleri kullanıldı.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  İlan

  ,

  eylül

  ,

  eğitim

  ,

  silah

  ,

  Aralık

  ,

  e-devlet

  ,

  2015

  ,

  nüfus