Şereflikoçhisar'da İlköğretim Haftası kutlandı

Şereflikoçhisar'da İlköğretim Haftası kutlandı
Şereflikoçhisar'da İlköğretim Haftası kutlandı
ANKARA (AA) - Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde İlköğretim Haftası düzenlenen törenle kutlandı.Şereflikoçhisar TOKİ...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde İlköğretim Haftası düzenlenen törenle kutlandı.

Şereflikoçhisar TOKİ İlkokulu/Ortaokulu'ndaki törende konuşan Kaymakam Erol Karaömeroğlu, "İlçemizde 6 bin öğrenci , 574 öğretmen ve 75 idareci ile eğitim -öğretim dönemi başladı" dedi.

İlçedeki öğrencilerin TEOG ve LYS'de başarılı sonuçlar elde ettiğini belirten Karaömeroğlu, "Bu başarının bu sene de devam edeceği kanaatindeyim. Devletimiz tarafından öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim ve öğretimlerini sürdürebilmeleri için gerekli yatırımlar yapılmaktadır. İlçemizde 258 öğrenciye şartlı eğitim kapsamında maddi yardımlar yapılmakta, 297 öğrenci taşımalı eğitimden yararlanıp, öğlen yemekleri devletimiz tarafından karşılanmaktadır'' diye konuştu.

Kaymakam Karaömeroğlu, eğitimin önemine dikkati çekerek, "Eğitim, olmazsa olmazımızdır, genel bütçede en yüksek pay eğitime ayrılmaktadır'' ifadesini kullandı.

Öğretmenlere seslenen Karaömeroğlu, okulun sadece sınıf ve duvarlarla sınırlı kalmaması gerektiğini ifade ederek, "Düşünülebilen, etkin ve paylaşabilen nesiller yetiştirmeliyiz'' dedi.

Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mehmet Güven'in İlköğretim Haftası ile ilgili yaptığı konuşmanın ardından 8. sınıf öğrencileri, yeni eğitim hayatına başlayan 1. sınıf öğrencilerine "hoş geldin" diyerek hediyeler verdi.