Şereflikoçisarlı fırıncı, ekmeği 20 kuruş düşük fiyatla satıyor

Şereflikoçisarlı fırıncı, ekmeği 20 kuruş düşük fiyatla satıyor
Şereflikoçisarlı fırıncı, ekmeği 20 kuruş düşük fiyatla satıyor
ANKARA (AA) - Şereflikoçhisar ilçesinde fırın işletmeciliği yapan Mehmet Koçoğlu, piyasada 80 kuruşa satılan 250 gramlık ekmeği, vatandaşa fırınında...

ANKARA (AA) - Şereflikoçhisar ilçesinde fırın işletmeciliği yapan Mehmet Koçoğlu, piyasada 80 kuruşa satılan 250 gramlık ekmeği, vatandaşa fırınında 60 kuruştan veriyor.

Şereflikoçhisar'da fırın işleten Mehmet Koçoğlu, ekmeğin vatandaşın sofrasının vazgeçilmez bir parçası olduğunu, dar gelirli ailelerin ekmeğe gelen zamdan çok etkilendiğini söyledi. 

Bu durumu görmelerinin ardından 2009 yılından bu yana etmek fiyatını en asgari seviyede tutarak sattıklarını aktaran Koçoğlu, "Bizim bayimiz yok, fırınımızda hazırladığımız ekmek, aracı girmeden direkt vatandaşın sofrasına ulaşıyor. Alım gücü olmayan vatandaşlar düşük fiyata satılan bayat ekmeği alıyor. Para kazanmaktansa vatandaşın sofrasında sıcak ekmeğinin olması bizi mutlu ediyor" dedi.

Mehmet Koçoğlu, 80 kuruşa satılan 250 gramlık ekmek fiyatının fırınlarında 60 kuruştan satıldığını bildirdi. 

Tüketiciler ise fiyatın piyasanın altında olmasından hoşnutluklarını dile getirerek alım gücü olmayanlara güzel bir destek sağlandığını söyledi.