Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Sümer:

Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Sümer:
Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Sümer:
- "Siyasetçiler her türlü şiddetten uzak durmalı, TBMM'nin ismine aykırı söz ve hareketten kaçınmalıdır"

ANKARA (AA) - Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer, "Siyasetçiler her türlü şiddetten uzak durmalı,  TBMM 'nin ismine aykırı söz ve hareketten kaçınmalıdır" dedi.

Sümer, Menekşe Sokak'ta düzenlediği basın toplantısında, son dönemde yaşanan terör ve şiddet olaylarından ülke adına üzüntü, kaygı ve korku duyduklarını ifade etti.

Toplumun kutuplaştırılmasını doğru bulmadıklarını belirten Sümer, "Partilerin onuru olan flamaların indirilmesini, yerine bayrağımızın asılmasını, ağır şiddet örneği, insanlık ve uygarlık dışı olarak görüyoruz. Bu tür hareketleri dünyanın ve canlıların yaradılışına, demokrasiye, siyasete, yasal partilere ve bayrağımıza saygısızlık sayıyoruz" dedi.

Siyasetin de nezaket çerçevesinde yapılması gerektiğini vurgulayan Sümer, şunları kaydetti:

"Siyasetçiler her türlü şiddetten uzak durmalı, TBMM'nin ismine aykırı söz ve hareketten kaçınmalıdır. Medyada, kendi görüşlerini, önerilerini, yaptıklarını, karşılaştığı zorlukları, başka partilere yönelik eleştirileri ve sorunları güler yüzle dile getiren siyasetçiler görmeliyiz. Siyasetçilerimizden 1 Kasım seçimlerine giden süreçte sevgi, dostluk ve demokrasiye yakışır bir seçim yarışı sergilemelerini, kırmızı çizgi ön yargısından uzak durmalarını bekliyoruz."

 

 

 


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  TBMM

  ,

  Ankara

  ,

  şiddet

  ,

  Kırmızı

  ,

  toplum

  ,

  ülke

  ,

  Uzak