Siirt'te cami ve mezarlıktan silah çıktı

Siirt'te cami ve mezarlıktan silah çıktı
Siirt'te cami ve mezarlıktan silah çıktı
- Siirt'te, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik operasyon düzenlendi - Operasyonda ele geçirilen silah ve mühimmatın bir bölümünün camide, diğer bölümünün ise bir mezarlıkta bulunduğu bildirildi

ANKARA (AA) - SERTAÇ BULUR / FATİH ÇAKMAK - Siirt'te terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik operasyonda ele geçirilen silahların bir bölümü cami, bir bölümü mezarlıkta bulundu.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Siirt'te, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'nin sokak olayları ve 'isyan' çağrısında kullanılmak üzere silah ve mühimmat sakladığı bilgisine ulaşan istihbarat birimleri, durumu terörle mücadele ekiplerine aktardı. 

Bunun üzerine terörle mücadele ekipleri, Siirt Dumlupınar Mahallesi 115 Sokak'ta bulunan Şeyh İsmail Camisi ile Conkbayır Mahallesi'ndeki Şeyh Zeynep Mezarlığı'nda eş zamanlı arama yaptı. 

Camide yapılan aramalarda, 3 adet kalaşnikof marka silah, 3 adet pompalı tüfek ile çok sayıda av tüfeği kartuşu ele geçirildi.

Mezarlıkta yapılan aramalarda ise 1 adet roketatar, 8 adet antipersonel roket başlığı, 7 adet antitank roket başlığı, 15 adet sevk motoru ile çok sayıda kanas mermisi ve 4 adet telsiz ele geçirildi.  Olayla ilgili mezarlık bekçisi İbrahim C. gözaltına alındı.

Bölgedeki operasyonların süreceği öğrenildi.