Siirt'teki terör saldırısı

Siirt'teki terör saldırısı
Siirt'teki terör saldırısı
- Saldırıda şehit düşen Uzman Çavuş Akın'ın Ankara'nın Nallıhan ilçesindeki baba ocağında hüzün hakim

ANKARA (AA) - Siirt-Pervari karayolunda, yol emniyeti için görevlendirilen unsurların geçişi sırasında, bölücü terör örgütü mensupları tarafından önceden yol kenarına yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Barış Akın'ın Ankara'nın Nallıhan ilçesine bağlı Belenalan köyündeki baba ocağında yas var.  

Şehit Barış Akın'ın acı haberini alan baba Ali Akın, "kanadım kırıldı" diyerek, anne Mükerrem Akın da "Biricik fidanımız vardı, onu da aldılar" diyerek yaş döktü. Anne Akın, oğluyla en son önceki gün akşam görüştüğünü de belirtti.

AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, köye gelerek aileye taziyede bulundu. 17 yıldır uzman erbaş olarak görev yaptığı bildirilen şehit Akın'ın Keçiören Yakacık Mahallesi Fatih Caddesi'nde yaşayan eşine de acı haber, askeri yetkililer tarafından verilmişti.  

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, dün saat 14.10 sularında Siirt-Pervari yol emniyeti için görevlendirilen unsurların geçişi sırasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, daha önceden yol kenarına yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirildiği bildirilmişti. Patlama sonucunda kahraman 8 personelin şehit olduğu kaydedilmişti.