Su kuyusuna düşen ayı merdivenle kurtarıldı

Su kuyusuna düşen ayı merdivenle kurtarıldı
Su kuyusuna düşen ayı merdivenle kurtarıldı
- Beypazarı'nda üzüm bağlarının bulunduğu bölgede su kuyusuna düşen ayıyı köylüler ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği ekipleri kurtardı - Bitkin düşen ayıya yiyecek verildikten sonra tırmanması için kuyuya merdiven indirildi

ANKARA (AA) - Beypazarı'nda üzüm bağlarının bulunduğu bölgede su kuyusuna düşen ayı, merdivenle kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Macunköy sakinleri üzüm bağlarının bulunduğu bölgede  sabah saatlerinde yaprak topladıkları sırada, kuyudan inleme sesi ve gürültü duydu. Kuyunun başına geldiklerinde suyun içinde ayıyı gören köylüler, durumu muhtara bildirdi. 

Muhtarın araması üzerine olay yerine gelen Doğa Koruma ve Milli Parklar Beypazarı Şefliği ekipleri, önce açlıktan dolayı güçsüz kalan ayıya yiyecek bıraktı. Verilen yiyecekleri yiyen ayı için kuyuya merdiven indirildi. Ancak gürültüden ve kuyunun etrafındakilerden ürken ayı, önce tırmanmak istemedi. Ekiplerin ayıyı merdivene yönlendirmeye çalışması da sonuç vermedi. Bir ara merdivenin yarısına kadar tırmanan ayı, insanlardan ürkünce kuyudan çıkmaktan vazgeçti.

Yaklaşık 2 saatlik beklemeden sonra ekipler, kuyunun etrafını boşaltmaya karar verdi. Kuyu çevresindekilerin uzaklaşmalarının ardından ayı, merdivenden tırmanarak dışarıya çıktı. Ayı, daha sonra hızla koşarak gözden kayboldu.

Köylülerden Havva Açıkgöz, ayıyı torununun görerek kendisine haber verdiğini, kaç gündür kuyuda olduğunu bilmediklerini anlattı. Kuyudakinin önce tilki olduğunu zannettiklerini ancak ayı olduğunu görünce muhtara bildirdiklerini ifade eden Açıkgöz, daha sonra yetkililerin gelip ayıyı kurtardıklarını söyledi.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  haber

  ,

  milli parklar

  ,

  Sabah

  ,

  doğa

  ,

  koruma