Tarım işçilerini taşıyan kamyon duvara çarptı: 3 ölü, 5 yaralı

Tarım işçilerini taşıyan kamyon duvara çarptı: 3 ölü, 5 yaralı
Tarım işçilerini taşıyan kamyon duvara çarptı: 3 ölü, 5 yaralı
- Nallıhan ilçesi Çayırhan Mahallesi'nde, bir tarlada çalışan işçilerin bindiği kamyon, freni boşalınca geriye doğru yaklaşık 250 metre gidip akaryakıt istasyonunun istinat duvarına çarparak durabildi - Kazada, kamyonun kasasından yere düşen 3 işçi öldü, sürücü ile 4 işçi yaralandı

ANKARA (AA) - Ankara'nın Nallıhan ilçesinde, tarım işçilerin taşıyan kamyonun, freninin boşalması nedeniyle kontrolden çıkıp bir akaryakıt istasyonunun istinat duvarına çarpması sonucu 3 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Çayırhan Mahallesi'nde bir tarladan işçileri alan Koray Erul'un kullandığı 06 NCA 15 plakalı kamyon, Bülent Ecevit Caddesi'ne geldi.

İşçiler, kamyonun kasasından inerken aracın freni boşaldı ve geriye doğru gitmeye başladı. D140 karayolundaki refüjü aşan araç, bir akaryakıt istasyonuna girdi. Kamyon, Necla Tarhan'a ait park halindeki 06 NBE 08 plakalı otomobili ezip istinat duvarına çarparak durabildi.

Kazada, freni boşaldıktan sonra yaklaşık 250 metre giden kamyonun sarsılması nedeniyle kasadan yere düşen ve aracın altında kalan işçilerden Dursun Özer (58), Habibe Mert (57) ve İsmail Eroğlu (56) olay yerinde hayatını kaybetti. Sürücü Koray Erul ile Mukaddes Özer, Sevda Mert, Remziye ve Mürvet Tekin ise yaralandı.

Cesetler, otopsi için Nallıhan Devlet Hastanesi morguna gönderildi.

Sağlık ekiplerince Beypazarı Devlet Hastanesine kaldırılan yaralıların hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenildi.