Taşıma sektöründeki TİS görüşmeleri

Taşıma sektöründeki TİS görüşmeleri
Taşıma sektöründeki TİS görüşmeleri
- Öz Taşıma-İş Genel Başkanı Toruntay: - "Başta Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı şirketlerde çalışan işçiler olmak üzere taşımacılık sektöründe çalışan üye işçilerimiz adına yürütülen TİS görüşmelerinin en kısa sürede ve başarılı bir şekilde tamamlanması için çalışıyoruz"

ANKARA (AA) - Öz Taşıma- İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay, başta Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı şirketlerde çalışan işçiler olmak üzere taşımacılık sektöründe çalışan üye işçiler adına yürütülen Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinin devam ettiğini, en kısa sürede ve başarılı bir şekilde tamamlanması için çalıştıklarını belirtti.

Toruntay, yaptığı yazılı açıklamasında, Büyükşehir Belediyesine bağlı BUGSAŞ A.Ş. bünyesinde Metro, Ankaray, AŞTİ iş yerleri çalışanı üyelerin, BELKA A.Ş'de çalışan otobüs şoförleri ve diğer çalışanlarıyla BELKO A.Ş'de çalışan üyeler için yürütülen TİS çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini ifade etti.

Görüşmelerin en kısa sürede ve başarılı bir şekilde tamamlanması için çalıştıklarını vurgulayan Toruntay, PTT taşeronları olarak çalışan firma işçileri için de yetki tespit başvurularını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yaptıklarını bildirdi.

Toruntay, Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı çalışanı üyeleri adına da yürütülen TİS müzakeresinde normal süre dolduğu için arabulucuya gidildiğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Şu anda 15 bin işçiyi temsil ediyoruz. Taşıma iş kolunda Türkiye 'nin en büyük sendikası olmayı hedefliyor ve taşıma iş kolundaki tüm çalışanları, Öz Taşıma-İş Sendikası çatısı altında örgütlenmeye davet ediyoruz. Bugüne kadar, TİS çalışmalarımızı yaparken, her zaman işçi kardeşlerimizin talep ve önerileriyle değerlendirmelerimizi yaptık. Bugünden sonraki çalışmalarımızda da omuz omuza bir mücadeleyle tüm hakların kazanımını sağlayacağız."