TBF Başkanı Erdenay Gaziantep'te

TBF Başkanı Erdenay Gaziantep'te
TBF Başkanı Erdenay Gaziantep'te
- Erdenay, Gaziantep'teki kulüpler ve üniversite yetkilileri ile bir araya geldi

ANKARA (AA) - Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay, Gaziantep'te Royal Halı Gaziantep, Zirve Üniversitesi ve KRM Bako Spor kulüplerinin yöneticileriyle bir araya geldi. 

Görüşmelerde Erdenay'ın yanı sıra Royal Halı Gaziantep Basketbol Takımı Asbaşkanı Cihan Dağcı, yönetim kurulu üyesi Taner Nakıpoğlu, yönetim kurulu üyesi ve genel koordinatör Boray Dai, Zirve Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Emre Nakıpoğlu ve Türkiye Basketbol Ligi Direktörü Samer Şenbayrak da yer aldı.

Harun Erdenay, Royal Halı Gaziantep'in Türkiye Basketbol Ligi'nin önemli bir değeri olduğunu vurgulayarak, "Bu sezon basketbola yaptıkları katkı ve yatırımların uzun soluklu olmasını diliyorum. Bu şehirde basketbolun daha sevilen ve uygulanan bir spor dalı olması için kulüple her türlü birliğine hazırız" dedi.

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi'nin gelirlerin yükseltilmesi, marka bilinirliğinin arttırılması için kulüplerle iletişim içinde olacaklarını belirten Erdenay, öneriler doğrultusunda sadece bu lige özel projeler üretmek istediklerini söyledi.

TBF Başkanı Erdenay, Zirve Üniversitesi Rektörlüğü ve spor tesislerini de ziyaret etti.