TEOG soru ve cevapları videolu yayınlandı

TEOG soru ve cevapları videolu yayınlandı
TEOG soru ve cevapları videolu yayınlandı
- Sınavların her iki oturumunun soru ve cevapları, öğretmenlerin anlatımıyla videolu olarak "www.eba.gov.tr" ve "www.odsgm.meb.gov.tr" internet adreslerinde yayınlandı

ANKARA (AA) - Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında 8. sınıflara yönelik ikinci dönem ortak sınavların her iki oturumunun soru ve cevapları, öğretmenlerin anlatımıyla videolu olarak "www.eba.gov.tr" ve "www.odsgm. meb .gov.tr" internet adreslerinde yer aldı.  

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) yapılan yazılı açıklamada, yurt içinde 970 merkezde ve 18 bin 349 okulda yapılan sınavların, yurt dışında da 8 ülkede ile 16 merkezde, 1 milyon 282 bin 512 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildiği belirtildi. Açıklamada, sınavların tüm merkezlerde herhangi bir sorun yaşanmadan tamamlandığı ifade edildi. 

Açıklamada, sınavdan önce özel gereksinimlerini belgelendiren iki öğrencinin hastanede, 119 öğrencinin evinde, 8 bin 328 öğrencinin de tek kişilik sınıfta sınava alındığı duyuruldu.  Ortak sınavların her iki oturumunun soru ve cevaplarının öğretmenlerin anlatımıyla videolu olarak, "www.eba.gov.tr" adresi ile "www.odsgm.meb.gov.tr" internet adreslerinde yayınlandığı bildirildi.  

Mazereti nedeniyle sınava giremeyenlerin bunu okul müdürlüklerine belgelendirmeleri durumunda, 16-17 Mayıs 2015'teki mazeret sınavına alınacağı hatırlatılan açıklamada, okul müdürlüklerinin bu öğrencilerin bilgilerini en geç 5 Mayıs 2015 salı günü saat 17.00'a kadar e-okul sistemine işlemeleri gerektiği vurgulandı.