Terör örgütü yolu kapatınca doğuma askeri helikopterle yetiştirildi

Terör örgütü yolu kapatınca doğuma askeri helikopterle yetiştirildi
Terör örgütü yolu kapatınca doğuma askeri helikopterle yetiştirildi
- Doğum sancıları başlayan hasta bölücü terör örgütünün yolu kapatması nedeniyle Çukurca'dan Hakkari'ye yoğun taciz ateşine rağmen askeri helikopter ile nakledildi - Anne ve bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi

ANKARA (AA) - Doğumu riskli olduğu için Çukurca'dan Hakkari 'ye nakledilmesi gereken hasta, bölücü terör örgütünün yolu kapatması nedeniyle hastaneye yoğun taciz ateşine rağmen askeri helikopter ile yetiştirildi. 

Bölücü terör örgütü, Hakkari-Çukurca yolunun Şine köprüsü mevkisinde dün saat 19.00 sıralarında el yapımı patlayıcılarla trafolara zarar vererek elektriği kesti ve yolu trafiğe kapattı.

Hastası olan ve acilen bir yere ulaşmak isteyen bölge halkı, ulaşım imkanından mahrum bırakıldı. Bu esnada 1993 Çukurca doğumlu Lahican Kaçar isimli vatandaş, doğum sancıları çekmeye başladı.

Risk taşıması nedeniyle doğumun Çukurca Devlet Hastanesinde yapılamayacağına, hastanın Hakkari Devlet Hastanesine sevkine karar verildi. Yolun kapalı olması nedeniyle Kaçar'ın hastaneye ulaştırılması için güvenlik güçlerine müracaat edildi.

  3. Piyade Tümen Komutanlığınca tahsis edilen askeri helikopterin bölgeye varışı esnasında yoğun taciz ateşi açan teröristler, anında karşılık verilmesiyle bölgeden uzaklaştırıldı.

Kaçar, askeri helikopter ile Çukurca'da konuşlu 2. Hudut Tugay Komutanlığından Hakkari Devlet Hastanesine sevk edildi.

Anne Kaçar ve dünyaya getirdiği bebeğinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.