Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Ankara'nın Gölbaşı ve Çubuk ilçelerinde teröre lanet yürüyüşleri düzenlendi

ANKARA (AA) - Ankara'nın Gölbaşı ve Çubuk ilçelerinde teröre lanet yürüyüşleri yapıldı.

Gölbaşı'ndaki Alparslan Türkeş Parkı'nda ellerindeki Türk bayraklarıyla bir araya gelen vatandaşlar, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Ne mutlu Türküm diyene", "Kahrolsun PKK " ve "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" şeklinde sloganlar atarak yürüyüşe geçti.

Cemal Gürsel Caddesi'nde yürüyüşüne devam eden gruba çevredeki evlerin balkonlarında oturan vatandaşlar ile yoldan geçenler alkışlarla destek verdi. Bazı vatandaşlar ise araç konvoyu oluşturarak terörü lanetledi.

Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı önünde İstiklal Marşı okuyan grup, Cemal Gürsel Caddesi'nde de İstiklal Marşı okuduktan sonra dağıldı.

 

- Çubuk

Sosyal medya üzerinden haberleşen ve Yeşil Çubuk Parkı önünde bir araya gelen bir grup genç, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Ne mutlu Türküm diyene" ve "Kahrolsun PKK" şeklinde slogan atıp, yürüyüşe geçti.

Türk bayrakları taşıyan grup,  Atatürk Parkı'nda saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okudu. Slogan atarak Atatürk Caddesi'nde yürüyen grup, dağıldı.

Bir süre sonra daha kalabalık bir grup, Atatürk Caddesi'nde toplandı. Atatürk Caddesi-Adnan Menderes Bulvarı güzergahında yürüyen gruba çok sayıda vatandaş araç konvoyu oluşturarak destek verdi.

Vatandaşlar, terör örgütü PKK'yı lanetledi.