Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- AK Parti ve Saadet Partisi'nin Şereflikoçhisar'daki ilçe başkanlıkları ile Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı, terör saldırılarına ortak tepki gösterdi

ANKARA (AA) - AK Parti ve Saadet Partisi'nin Şereflikoçhisar'daki ilçe başkanlıkları ile Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı, terör saldırılarında şehit olan asker ve polisler için ortak basın açıklaması yaptı.

Belediye Başkanı Ferda Polat, AK Parti İlçe Başkanı Sait Başaran ile Saadet Partisi Başkan Yardımcısı Duran Azıllı ile düzenlediği basın toplahtısında, Dağlıca'da şehit düşen Mehmetçiklerin acısı tazeyken, hemen ardından Iğdır'dan şehit haberinin geldiğini hatırlattı. 

Saldırıyı lanetlediklerini belirten Polat, şöyle konuştu:

"İnsanlıktan nasibini almamış bazı mihraklar tarafından tırmandırılan birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize düzenlenen bu terör saldırılarına karşı tek yürek olarak birlikte olduğumuzu gösteriyoruz. Tarih boyunca nice badireler atlatmış ve nice bedeller ödemiş aziz milletimiz dün olduğu gibi bugün de derin feraseti, basireti, aklı ve kalbi selimi ile bu alçakça saldırılarında üstesinden gelecektir. Gün, birlik günü, gün, beraberlik ve dirlik günü, gün, millet olarak bir ve beraber olma günüdür." 

- Beypazarı

MHP Beypazarı İlçe Başkanlığı şehitlere Mevlid-i Şerif okuttu.

Yeni Cami'de düzenlenen mevlit programına, MHP İlçe Başkanı Hamdi Ayanoğlu, MHP yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kurşunlu Cami İmamı Mehmet Çakır, Tayyar Özdemir, Belediye Mescidi İmamı ve Yeni Cami din görevlileri tarafından Kur'an-ı Kerim okundu.