Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Polatlı'da, oda ve dernek başkanları adına yapılan açıklamada, terör olayları protesto edildi

ANKARA (AA) - Polatlı ilçesinde, oda ve dernek başkanları tarafından açıklanan bildiride, terör saldırıları protesto edildi.

Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu tarafından okunan bildiride,  Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm etnik kökenlerin mücadelesiyle kurulduğu vurgulandı.

Ülkenin kıymetinin bilinmesi gerektiğine işaret edilen bildiride, şunlar kaydedildi:

"Ülkemiz üzerinde kötü emelleri olanlara, farkında olmadan işbirliği yapanlara, dün olduğu gibi bugün de Çanakkale'de gerçekleştirdiğimiz birlik ve beraberlik ruhuyla en büyük cevabı verelim.  Asker, polis ve masum vatandaşlarımızın kalleşçe katledilmesi hepimizin yüreğini büyük bir acıyla yakmaktadır. Ülkemiz üzerinde oynanan bu kirli oyunun bizleri birbirimize düşürmek için kurulan bir tuzak olduğunu görmeliyiz ve bu emellerine asla fırsat vermemeliyiz. Bu ülkede, etnik kimlik ve ideolojik siyaset anlayışı ile hiç kimse kardeşi kardeşe düşüremez, bu ülke topraklarını bölemez. Polatlı Sivil İnisiyatif Başkanları olarak hiçbirimiz, etnik kimliğimizle ve mezhebimizle seçilmedik ve her kimlikten kardeşlerimiz bu masada oturmaktadır. Herkes çok iyi bilmelidir ki bu millet, kurulan tezgahlara, hazırlanan kumpaslara bugüne kadar düşmedi bundan sonra da düşmeyecektir. Kardeşliğimizi yok etmek isteyen küresel aktörlere ve onların işbirlikçilerine de asla fırsat vermeyeceğiz. 

Bölgedeki vatandaşlarımıza sesleniyoruz; Allah rızası için kardeşliğimize, vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkın ve terör örgütüne karşı sesinizi yükseltin. Suskunluk sarmalını kırın, 'Artık yeter' deyin. Fitneye, fesada, tahrikçilere, provokatörlere fırsat vermeyin. Elbette tepkimizi göstereceğiz, protesto edeceğiz ama şiddete bulaşmadan, kimseye zarar vermeden, kimseyi tahrik etmeden. Gün bir olma günüdür, gün birbirimize sarılma günüdür, gün kardeşlik günüdür."