Terörü protesto ve şehitleri anmak için pedal çevirdiler

Terörü protesto ve şehitleri anmak için pedal çevirdiler
Terörü protesto ve şehitleri anmak için pedal çevirdiler
ANKARA (AA) - Çubuk Belediyesi ve Bisiklet Gönül Birliği tarafından düzenlenen etkinlikte bisikletliler, son günlerde yaşanan terör olaylarına dikkat...

ANKARA (AA) - Çubuk Belediyesi ve Bisiklet Gönül Birliği tarafından düzenlenen etkinlikte bisikletliler, son günlerde yaşanan terör olaylarına dikkat çekmek için Ankara'dan Karagöl'e pedal çevirdi.

Çubuk Belediyesi ile Bisiklet Gönül Birliği tarafından organize edilen etkinlikle bisikletliler yaklaşık 140 kilometre pedal çevirdi. Organizatörlüğünü Bisiklet Gönül Birliği yaptığı ve Ankara'daki bazı bisikletçilerin de destek verdiği etkinlik kapsamında toplanan yaklaşık 50 bisikletçi, son zamanlarda yaşanan olaylar neticesinde hayatını kaybeden şehitlerimizi anmak için bir araya geldi.

Birinci etabı Ankara'da başlayan ve Karagöl'de tamamlanan etkinliğin ikinci etabında ise Karagöl'de başlayarak Ankara Ulus'a kadar pedal çeviren gruba emniyet güçleri de eşlik etti. Karagöl'de bir süre dinlenen ve kendilerine ikramların yapıldığı bisikletlilerin 2'inci etap startını Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin ve Belediye Başkanı Tuncay Acehan verdi.

Bisikletliler "En büyük asker bizim asker" ve "Şehitler ölmez vatan bölünmez" diye slogan atarak, bisikletlerinin farlarını yaktılar.

İlçe merkezi'ndeki Atatürk Parkındaki Atatürk anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve yapılan duanın ardından organizasyon sona erdi.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Ankara

  ,

  Asker

  ,

  Belediye

  ,

  Vatan

  ,

  ilçe

  ,

  emniyet