TESK Genel Başkanı Palandöken:

TESK Genel Başkanı Palandöken:
TESK Genel Başkanı Palandöken:
-"Evsiz esnaf kalmayacak. Normal piyasa şartlarında kazançlarından artırarak bir ev sahibi olamayan esnafımıza TOKİ ev yapacak"

ANKARA (AA) -  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, evsiz esnaf kalmayacağını, normal piyasa şartlarında kazançlarından artırarak bir ev sahibi olamayan esnafa Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) ev yapacağını belirtti.

Palandöken, yazılı açıklamasında, TOKİ'nin hedeflediği konut sayısını artıracağını, bu şekilde beş  yıl içerisinde evsiz esnaf ve sanatkar kalmayacağını ifade ederek, bunun için TOKİ ile protokol yapacaklarını bildirdi.

Esnaf ve sanatkarın kira öder gibi rahatlıkla ödemesini yapabileceği uzun taksitlerle ev alabileceğini belirten Palandöken, şunları ifade etti:

"Evsiz esnaf kalmayacak. Normal piyasa şartlarında kazançlarından artırarak bir ev sahibi olamayan esnafımıza TOKİ ev yapacak. Esnafımız kira öder gibi ucuz taksitlerle bulunduğu ilde evini alacak. Böylece esnafın geleceğini garanti altına alacağız. Esnaf dükkanının üstünde oturacak. Esnaf ve sanatkarımız başvurularını, TESK'in internet sayfasından ve tüm illerimizde Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliklerimizden yapabilecekler. Bu konuda detaylı bilgileri de esnafımıza genelgeyle duyuracağız. Bir sonraki aşamada hedefimiz yanımızda çalışan çırak ve kalfaları da ev sahibi yapmaktır" 

Palandöken, TOKİ Başkanlığının yeni projelerinde yaptıkları dükkanların esnafın da kiralayabileceği ölçekte olduğunu bildirdi.