TP'den yerli malzeme ihalesi

TP'den yerli malzeme ihalesi
TP'den yerli malzeme ihalesi
ANKARA (AA) - Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü (TP), petrol ve doğalgaz sondajlarında kullanılmak üzere, uluslararası standartlara...

ANKARA (AA) -  Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü (TP), petrol ve doğalgaz sondajlarında kullanılmak üzere, uluslararası standartlara uygun teknik gereksinimleri sağlayan ve uluslararası arenada kalite, işlevsellik, fiyat ve benzeri açılardan rekabet edebilir yerli kuyu başı malzemelerinın tasarımı, analizi ve imalatı işini ihale edecek.

Konu ile ilgili ilan Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, TP arama ve üretim faaliyetlerinde kullandığı ve Türkiye'de imalatı bulunmayan, yurtdışından temin edilen malzemelerin tasarım ve imalatına yönelik özel sektör firmaları ile birlikte Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirme amacıyla kuyu başı malzemelerinin (Wellhead Equipment) Ar-Ge projesini ihale edecek.

İhaleye başvuracak şirketlerden bağımsız bir Ar-Ge birimi, üretimden bağımsız ayrı bir "Kalite Kontrol Departmanı" ve CMM ölçüm cihazı bulunduran bir ölçüm laboratuvarı gibi teknik altyapılara sahip olmaları isteniyor.

İlgilenen firmalar TP'ye 7 Eylül 2015 saat 17.30'a kadar başvurabilecek.