TÜGİAD Ankara Şubesi'nden Vali Kılıçlar'a ziyaret

TÜGİAD Ankara Şubesi'nden Vali Kılıçlar'a ziyaret
TÜGİAD Ankara Şubesi'nden Vali Kılıçlar'a ziyaret
ANKARA (AA) - Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Türker Naslı, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar'dan, başkentin EXPO 2025...

ANKARA (AA) - Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Türker Naslı, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar'dan, başkentin EXPO 2025 adaylığı konusunda destek istedi.

TÜGİAD'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, başkan Naslı ve yönetim kurulu üyeleri, Vali Kılıçlar'ı makamında ziyaret etti. 

EXPO'nun düzenlendiği kentlere 10-15 milyar dolar yatırım yapıldığını ifade eden Naslı, altyapısı güçlü olan Ankara'nın bu yatırımlarla gerçek anlamda dünya başkentleri ile yarışır hale geleceğini kaydetti. 

Vali Kılıçlar da başkentin EXPO adaylığı için her türlü desteği vereceğini belirtti. Kılıçlar, EXPO'nun Ankara'ya çok önemli katkıları olacağını vurgulayarak, "Ankara'nın EXPO adaylığı konusunda planlı ve disiplinli bir çalışma yürütmesi gerekir. Büyükşehir Belediyesi, Ankara Ticaret Odası ve Ankara Sanayi Odası ile birlikte bu konuyu değerlendirdik. Ankara Kalkınma Ajansı da bu konuda çalışmalar yapmaya başladı" ifadelerini kullandı.