Türk Büro-Sen Genel Başkanı Yokuş:

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Yokuş:
Türk Büro-Sen Genel Başkanı Yokuş:
-"10-15 bin hakim ve savcıya bin 155 lira zam verilip, 50-55 bin adliye çalışanı yok sayıldı"

ANKARA (AA) - Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, "10-15 bin hakim ve savcıya bin 155 lira zam verilirken, 50-55 bin adliye çalışanının yok sayıldığını" iddia etti.

Yokuş, bazı sendika yöneticileriyle birlikte, Türk Büro-Sen Ankara 14 Nolu Şubesinin, Ankara Adalet Sarayındaki yeri temsilciliğinin açılışına katıldı.

Fahrettin Yokuş, burada yaptığı konuşmada, hükümetin adliye çalışanlarına yeni haklar vermediğini, fazla mesai haklarını da memurların elinden aldığını öne sürdü. 

Hakim ve savcılara yapılan zammı hatırlatan Yokuş, "10-15 bin hakim ve savcıya bin 155 lira zam verilip, 50-55 bin adliye çalışanı yok sayıldı. Sendika olarak, herhangi bir devlet memuruna zam yapılmasına karşı çıkmayız. Ama, hakim ve savcılara zam yapılırken, onlarla birlikte görev yapan adliye çalışanlarına zam verilmiyorsa orada adalet, vicdan, insaf yok demektir. Buna itiraz edeceğiz" diye konuştu.

Adliye çalışanlarının sıkıntılarının çok olduğunu ifade eden Yokuş, sendikalarının, bu sıkıntıların çözümü için var olduğunu kaydetti.

Konuşmasının ardından Yokuş, kurdele keserek, sendikasının iş yeri temsilciliğini açtı.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  zam

  ,

  Sendika

  ,

  Hakim

  ,

  İddia

  ,

  lira

  ,

  adalet

  ,

  ,

  adliye

  ,

  Karşı

  ,

  iş yeri