Türk Kızılayı'ndan Suriyeli ailelere gıda yardımı

Türk Kızılayı'ndan Suriyeli ailelere gıda yardımı
Türk Kızılayı'ndan Suriyeli ailelere gıda yardımı
ANKARA (AA) - Türk Kızılayı Ankara Gençlik Kolları tarafından Haymana'da yaşayan Suriyeli ailelere gıda yardımında bulunuldu.Türk Kızılayı Ankara...

ANKARA (AA) - Türk Kızılayı Ankara Gençlik Kolları tarafından Haymana'da yaşayan Suriyeli ailelere gıda yardımında bulunuldu.

Türk Kızılayı Ankara Gençlik Kolları Başkanı Semanur Aktaş, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara'nın Haymana ilçesindeki ihtiyaç sahibi Suriyelileri evinde ziyaret ettiklerini ve burada yaşayan Suriyeli ailelerin bilgilerini de kayıt altına aldıklarını belirtti.

Dernek üyesi gençlerin savaş psikolojisinden etkilenen çocuklarla bire bir ilgilendiklerini anlatan Aktaş, "Çocuklara verilebilecek en güzel hediye, onlara zaman ayırmaktır" dedi.

Semanur Aktaş, öncelikli hedeflerinin yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarla bir araya gelmek olduğunu belirterek, "Önce insan onuru, diyerek hangi koşulda olursa olsun insanlara yardım elini uzatacağız. Tüm bağışçılarımıza ve genç Türk Kızılayı gönüllülerimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz" diye konuştu.