Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
- Gölbaşı Belediye Başkanı Duruay: "Fedakarca hizmet veren polis teşkilatımız, Türk milletinin kendisine olan güveni ve sevgisini arkasına alarak, takdire layık başarılar elde etti"

ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, fedakarca hizmet veren polis teşkilatının, Türk milletinin kendisine olan güveni ve sevgisini arkasına alarak takdire layık başarılar elde ettiğini bildirdi.

Duruay, Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, Türk polisinin 170 yıldan beri toplumu tehdit eden olaylara karşı vatandaşları koruduğunu, can ve mal güvenliği ile asayişini canı pahasına sağladığını belirtti.

Toplumda, huzur ve güven ortamının tesis edilmesinin yanı sıra kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suç işlenmesini önleyici tedbirlerin alınması, olayların aydınlatılarak faillerin adalete teslim edilmesinin polisler tarafından gerçekleştirilen önemli görevler arasında yer aldığını ifade eden Duruay, şunları kaydetti:

"1845 yılında kurulan ve bugüne kadar, güvenlik ve düzeni sağlamak ve korumakla görevli Türk Polis Teşkilatı, çok zor çalışma şartlarına rağmen, gurur kaynağımız oldu. Fedakarca hizmet veren polis teşkilatımız, Türk milletinin kendisine olan güveni ve sevgisini arkasına alarak, takdire layık başarılar elde etti. Bu düşüncelerle Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. yıl dönümünü kutluyor, şehitlik mertebesine ulaşan polislerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Büyük fedakarlık, sabır ve cesaretle hizmetlerini sürdüren Türk Polis Teşkilatının bütün mensuplarına başarılar diliyor, sevgi ve selamlarımı iletiyorum."