Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
- Beypazarı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu

ANKARA (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla Ankara'nın Beypazarı ilçesinde Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Anıta çelenk sunan İlçe Emniyet Müdürü Özer Şimdi, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yılını kutlamaktan kıvanç duyduklarını belirterek, "Türk Polis Teşkilatı, kurulduğu günden bugüne kadar, Türk halkının huzur ve mutluluğunu, can ve mal güvenliğini sağlamak, insan hak ve özgürlüklerini korumak için canla başla çalışmaktadır. Teşkilatımız, devletin bölünmez bütünlüğünü, güvenliğini, suç işlenmesini önlenmesini, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılığı, insan haklarına saygıyı ve demokratik hukuk düzenini korumayı kendine şiar edinmiştir" diye konuştu.

Kaymakam Mustafa Kaya ise Türk Polis Teşkilatı'nın toplumun huzuru ve düzeni için ciddi anlamda özverili çalışmalar yaptığını söyledi.

Kaya, "Türk Polis Teşkilatı'nın ve Beypazarı ilçesinde görev yapan tüm polislerimizin bu anlamlı günlerini kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum" dedi.

İlçe genelinde okullar arasında düzenlenen "10 Nisan Polis Bayramı" konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Törene, Beypazarı  Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, bazı protokol üyeleri ve emniyet mensupları katıldı.

Bu arada, Sultan Alaeddin Camisi'nde cuma namazı öncesinde şehit polisler için mevlit okutuldu. Daha sonra, şehitlerin kabirleri ziyaret edildi.