"Usta Öğrencilerin Yeterliliklerinin Artırılması Projesi" tanıtıldı

"Usta Öğrencilerin Yeterliliklerinin Artırılması Projesi" tanıtıldı
"Usta Öğrencilerin Yeterliliklerinin Artırılması Projesi" tanıtıldı
ANKARA (AA) - OSTİM Vakfınca mesleki ve teknik eğitimin içeriğini geliştirmek ve kalitesini artırmak amacıyla yürütülen "Usta Öğrencilerin...

ANKARA (AA) - OSTİM Vakfınca mesleki ve teknik eğitimin içeriğini geliştirmek ve kalitesini artırmak amacıyla yürütülen "Usta Öğrencilerin Yeterliliklerinin Artırılması Projesi" tanıtıldı.

Proje Koordinatörü Burcu Öztürk, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi (OSB) İdari Binası'nda düzenlenen toplantıda basın mensuplarına projeye ilişkin bilgi verdi.

Öztürk, projeyle, öğreticilerin, bilgilerini birbiriyle paylaştığı bir havuz oluşturmayı amaçladıklarını söyledi. Proje kapsamında 40 saatlik bir eğitimle usta öğretici sertifikasının verildiğini anlatan Öztürk, şimdiye kadar 325 ustanın kesin kaydının alındığını, 149 ustaya da usta öğretici belgesi verildiğini ifade etti.

Çıraklık ve Mesleki Eğitim Kanunu gereği her firmanın çırak, kalfa ve stajyer çalıştırmak için usta öğretici bulundurması gerektiğini anımsan Öztürk, "Proje, yasa uyarınca eğitime tabi tutulacak kişileri ustalığa taşıyabilecek usta öğreticilerin işletmelerde yer almasını hedeflemektedir" dedi. 

Eğitmenlerin hiçbir ücret almadığı ve uzaktan eğitim sistemiyle de devam etmesi amaçlanan proje, 15 Ağustos 'ta açılacak internet portalıyla da desteklenecek. 


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Ankara

  ,

  OSB

  ,

  Proje

  ,

  sanayi

  ,

  ağustos

  ,

  eğitim