Vatan Partisi'nden Yüksekova mitingi için destek çağrısı

Vatan Partisi'nden Yüksekova mitingi için destek çağrısı
Vatan Partisi'nden Yüksekova mitingi için destek çağrısı
- Vatan Partisi Ankara İl Yöneticisi Güven: -"Oraya gitmek masraflı olacak. Bunun için üyelerimizden maddi destek istedik"

ANKARA (AA) - Vatan Partisi Ankara İl Yöneticisi Özcan Güven, Yüksekova'da yapmayı planladıkları miting için üyelerine destek çağrısında bulunarak, "Oraya gitmek masraflı olacak. Bunun için üyelerimizden maddi destek istedik" dedi. 

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Vatan Partisi Ankara İl Yöneticisi Özcan Güven, partisinin üyelerine gönderdiği elektronik postada, 2 Haziran 2015'te yapmayı planladıkları Yüksekova mitingi için katkı yapmalarını istedi.

Üyelerine bizzat mitinge gelmeleri, gelemeyeceklere de katkıda bulunmaları çağrısı yapan Güven, "Hedefimiz Ankara'dan Yüksekova'ya 300 arkadaşımızı götürmek. Bu da yuvarlak olarak 300 bin Türk Lirasına mal olmaktadır. Yüksekova mitinginin görkemli olması parasızlığın insafına bırakılamaz. Vatan görevi hepimizi sorumluluk almaya mecbur kılıyor. Haydi göreve, kolay gelsin" ifadesini kullandı.

-"Gitmek masraflı olacak"

Güven, AA muhabirine yaptığı açıklamada, parti mensuplarıyla Yüksekova'ya gitmek masraflı olacağı için destek talep ettiklerini söyledi. 

Türkiye  toprağı Hakkari'de mutlaka miting yapacaklarını belirten Güven, "Yüksekova'daki mitingimizi, 'Hakkari ile Edirne'yi birleştiriyoruz' sloganıyla gerçekleştireceğiz. Bazı güçlüklerle karşılaştık. Tabii oraya gitmek masraflı olacak. Bunun için üyelerimizden maddi destek istedik. Üyelerimizin de desteğiyle oraya bir şekilde gideceğiz, 2 Haziran'da mitingimizi yapacağız" diye konuştu. 

Yüksekova'ya uçakla ulaşım için önlerine engel çıkarıldığını öne süren Güven, " Van 'a ineceğiz, oradan Yüksekova'ya geçeceğiz" dedi.