"Yaşam Sunan Ellerden, Küçük Kalplere Dokunuş" bahar şenliği

"Yaşam Sunan Ellerden, Küçük Kalplere Dokunuş" bahar şenliği
"Yaşam Sunan Ellerden, Küçük Kalplere Dokunuş" bahar şenliği
- Ankara'da bir hastanedeki sağlık personeli, tedavi gören ihtiyaç sahibi çocuklar için kermes düzenledi

  ANKARA (AA) -  Ankara Dr. Sami Ulus  Kadın Doğum  Çocuk  Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören ihtiyaç sahibi çocuklara moral ve maddi destek sağlanması amacıyla, "Yaşam Sunan Ellerden Küçük Kalplere Dokunuş" adlı bahar şenliği düzenlendi.

Hastaneden yapılan açıklamaya göre, Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Nurullah Okumuş, bu etkinliğin hem hasta çocuklara moral vermek, hem de ebe, hemşire, hekim ve diğer yardımcı sağlık personelinin motivasyonunu artırmak için yapıldığını belirtti.

Bahar şenliği kapsamında hastanede tedavisi devam eden ihtiyaç sahibi çocuklar için kermes düzenlendiğini de kaydeden Okumuş, burada personellerin hazırlamış olduğu ürünlerin satıldığını bildirdi.

Elde edilen geliri hastalar için kullandıklarını aktaran Okumuş, "kesmesten kazanılan geliri, sosyoekonomik durumu yeterli olmayan hastalarımızın kıyafet, yol giderleri, yiyecek ve gerektiğinde acil ilaç veya tıbbi malzeme alımında kullanıyoruz. Geçen yıl düzenlenen kermesimizden 15 bin lira gelir elde etmiştik. Bu paranın tamamını bu hasta çocuklarımız ve yakınları için kullanmış olduk. Bu yıl da yaklaşık olarak aynı miktarı toplayabildik" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Gülnur Çoban'ın da destekleri için Türk Kızılayı ve hayırseverlere teşekkür ettiği belirtildi.

Sanatçı Ankaralı Namık'ın konser verdiği şenlikte, Jandarma Komutanlığı'na bağlı eğitimli köpeklerin de çocuklar için gösteri yaptığı kaydedildi.