Yerel hizmet merkezleri açılış töreni

Yerel hizmet merkezleri açılış töreni
Yerel hizmet merkezleri açılış töreni
- İzmir Büyükşehir Belediyesinin Tire ve Ödemiş ilçelerindeki yerel hizmet merkezleri faaliyete başladı

İZMİR (AA) - İzmir Büyükşehir Belediyesinin Tire ve Ödemiş ilçelerindeki yerel hizmet merkezleri törenle açıldı. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ödemiş'teki törende yaptığı konuşmada, ilçelere adil hizmet götürmek için çalıştıklarını, altyapı sorunu olan ilçelere de öncelik verdiklerini ifade etti.

Yerel hizmet müdürlükleri sayesinde ilçeler ile merkez arasında yatırım ve proje koordinasyonu sağlanacağına dikkati çeken Kocaoğlu, "İzmir'den Ödemiş'e asfalt getirmek özellikle kış aylarında hemen hemen imkansız ve maliyetli. Bölge şantiyeleri kurmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha kısa sürede hizmet vereceğimiz bir organizasyon içine giriyoruz" dedi.

Tire ve Ödemiş'teki hizmet merkezlerinin İzmir Büyükşehir Belediyesinin birimleri ile eş güdüm içinde çalışacağına dikkati çeken Aziz Kocaoğlu, "Merkezden projelendirilse bile hizmetleri yerele taşıyoruz. Bu binaya gelen vatandaşlar, sorunlarını birebir paylaşıp takip edebilecekler. Dolayısıyla hizmet kalitesi ve hızı yükselecek" diye konuştu.

Ödemiş Hizmet Merkezi, Türk Hava Kurumu'ndan kiralanan ve 2 bin 280 metrekare kullanım alanı bulunan binada hizmet verecek. İlk etapta vatandaşların taleplerini iletebileceği Hemşehri İletişim Merkezi (HİM) ve resmi başvurularını yapabileceği yazı işleri servisi çalışacak.