Yol çalışması sırasında doğalgaz borusu patladı

Yol çalışması sırasında doğalgaz borusu patladı
Yol çalışması sırasında doğalgaz borusu patladı
- Gölbaşı'nda yol çalışması sırasında patlayan doğalgaz borusundan yükselen alevler, Başkentgaz ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü

ANKARA (AA) - Gölbaşı'nda yol çalışması sırasında doğalgaz borusu patladı.  Doğalgaz borusundan çıkan alevler, Başkentgaz ekiplerinin müdahalesiyle büyümeden söndürüldü. 

Edinilen bilgiye göre, Fizikçiler Sitesi önünde kepçenin yolda kazı yaptığı sırada doğalgaz borusu patladı. Patlamanın ardından gaz sızıntısı başladı. Bir süre sonra sızıntının olduğu bölgede kıvılcım nedeniyle doğalgaz borusundan alevler yükseldi. Olay yerine gelen polis ve itfaiye ekipleri, olası bir yangına karşı çevreyi güvenlik çemberine aldı.

Kısa süre sonra bölgeye gelen Başkentgaz ekipleri, vanaları kapatarak patlayan borulardaki gaz akışını kesti. Gazın kesilmesiyle de alevler söndü. Ekipler, daha sonra doğalgaz borularındaki hasarı onardı.

Patlamanın görgü tanığı Süha Sayhun (56) aracını park edip inerken kepçenin çalıştığını gördüğünü ifade ederek, "Uyarmaya çalıştım ama makinenin gürültüsünden duyulmadı. 15 dakika gaz fışkırdı. Aşağıdan ana vanayı kapatıp yangını sürdürdüler" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  güvenlik

  ,

  Karşı