ZİÇEV'den fotoğraf sergisi

ZİÇEV'den fotoğraf sergisi
ZİÇEV'den fotoğraf sergisi
ANKARA (AA) - Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) bünyesinde eğitim gören zihinsel engelli çocukların çektiği...

ANKARA (AA) - Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) bünyesinde eğitim gören zihinsel engelli çocukların çektiği fotoğraflar, Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı (ANKÜ) Özel Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'nde sergilendi.

Serginin açılışında konuşan ZİÇEV Fotoğrafçılık Kulübü kurucusu ve gönüllü öğretmen Faika Berat Taşkıran, serginin açılmasında kendilerine yardımcı olan okul müdürü Sami Nurtaç Turan'a teşekkür etti.

Fotoğrafları önce "Taşın Altındaki Eller" organizasyonu ile Ankara Üniversitesi Kütüphanesinde sergilediklerini belirten Taşkıran, "Şimdi de ANKÜ Meslek Lisesi Gölbaşı Eğitim Tesisi'nde sergiliyoruz. Fotoğraflar özel eğitime tabi tutulan öğrenciler tarafından çekildi. Yaklaşık 7 senedir fotoğraf çekiyorlar. Bu sergilerle topluma onların da bir şeyler yapabileceğini göstermeye çalışıyoruz" diye konuştu.

"Taşın Altındaki Eller Projesi"ni başlatan Ankara Üniversitesi öğrencilerine ve katkılarından dolayı okul müdürü Sami Nurtaç Turan'a teşekkür plaketi verildi.