1 Eylül Dünya Barış Günü

1 Eylül Dünya Barış Günü
1 Eylül Dünya Barış Günü
- TÜROFED Başkanı Ayık: - "Savaşın ve çatışmanın olduğu bir bölge veya ülkede turizmden bahsetmemiz mümkün değildir. Bu nedenle insanlık ve turizm sektörü için büyük bir önem taşıyan barışın tüm dünyamızı sarmasını temenni ediyoruz"

ANTALYA (AA) -  Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, barışın  dünya turizmi için vazgeçilmez olduğunu bildirdi.

TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nü kutlayarak, Büyük Önder  Mustafa Kemal Atatürk 'ün barış üzerine söylediği "Yurtta sulh cihanda sulh" sözünü hatırlattı.

Barışın önemli bir kavram olduğunu ve bugünlerde daha da anlamlı olduğunu kaydeden Ayık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Barış dünya turizmi için vazgeçilmezdir. Savaşın ve çatışmanın olduğu bir bölge veya ülkede turizmden bahsetmemiz mümkün değildir. Bu nedenle insanlık ve turizm sektörü için büyük bir önem taşıyan barışın tüm dünyamızı sarmasını temenni ediyoruz. Özellikle güney sınır komşularımızdaki çatışma ve savaş hali bu ülkelerdeki halkı evlerinden ve yurtlarından etmiştir. Bu durum Türkiye'ye de büyük zarar vermektedir. İnsanlığa büyük zararlar veren çatışma ve savaş hiçbir zaman çözüm olamaz."

Ayık, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla çatışmasız, savaşsız, barış dolu bir dünya diledi.