1. Finike Altın Portakal Yağlı Güreşleri sona erdi

1. Finike Altın Portakal Yağlı Güreşleri sona erdi
1. Finike Altın Portakal Yağlı Güreşleri sona erdi
- Finike ilçesinde bu yıl ilk kez düzenlenen organizasyonda, başpehlivan Ekrem Yavuz oldu

ANTALYA (AA) - Finike ilçesinde bu yıl ilk kez düzenlenen 1. Finike Altın Portakal Yağlı Güreşleri sona erdi.

Finike'ye bağlı Hasyurt Mahallesi İrfan Uğurlu Stadı'nda gerçekleştirilen güreşlere, Türkiye 'nin değişik bölgelerinden yaklaşık 600 güreşçi katıldı.

Başpehlivanlık finalinde İsmail Balaban ve Ekrem Yavuz karşı karşıya geldi. Her iki pehlivanın da kıyasıya mücadele ettiği müsabakanın normal süresinden pehlivanlar birbirlerine üstünlük kuramadı. Altın puan uygulamasında rakibini açık düşüren Ekrem Yavuz, 1. Finike Altın Portakal Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı oldu. İkinciliği İsmail Balaban elde ederken, Fatih Atlı ve Recep Kara üçüncü sırayı aldı.

Başpehlivan Ekrem Yavuz'un kupa ve madalyaları Finike Kaymakamı Mesut Yakuta, Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi. 

1. Finike Altın Portakal Yağlı Güreşlerinde güreş ağalığını ise açık arttırmada 100 bin lira veren adamı Muzaffer Kemençe aldı. 

Güreşlerde, pehlivanlar arasında yaşanan kavgayı hakemler ve saha görevlileri ayırdı. Birbirlerine yumruk atan ve birbirlerini yaralayan pehlivanlar, Türkiye Güreş Federasyonu yetkilileri tarafından diskalifiye edildi.