1. Gloria Cup Uluslararası Voleybol Turnuvası

1. Gloria Cup Uluslararası Voleybol Turnuvası
1. Gloria Cup Uluslararası Voleybol Turnuvası
- Yarın başlayıp 5 Ocak'ta sona erecek turnuvada VakıfBank Spor Kulübü, Volero Zurich, Azeryol Baku ve Nova KBM Branik Maribor takımları mücadele edecek

ANTALYA (AA) -  Türkiye 'den VakıfBank Spor Kulübü'nün katıldığı 1. Gloria Cup Uluslararası Voleybol Turnuvası yarın başlayacak. 

VakıfBank Spor Kulübü, Volero Zurich, Azeryol Baku ve Nova KBM Branik Maribor takımlarının katılımıyla Antalya'da Gloria Sports Arena'da gerçekleştirilecek turnuvanın ilk maçı, yarın Vakıfbank ile Azerbaycan'ın Azeryol Bakü takımları arasında oynayacak.

Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özaltın, Gloria Sports Arena'da düzenlenen basın toplantısında, özel sektörde Avrupa 'nın en kapsamlı spor kompleksini inşa etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 

Tesiste sporcu sağlığı merkezinin yanı sıra 50'den fazla spor branşı etkinliklerinin gerçekleştirilebilmesine olanak sağlayan bölümlerin yer aldığını bildiren Özaltın, "Spor denince akla futbol gelen ülkemizde başka branşlarda da güzel işler yapılabileceğini göstermek istiyoruz. Bu bağlamda ilk etkinliğimiz olarak Gloria Cup Uluslararası Voleybol Turnuvası'nı gerçekleştiriyoruz" dedi. 

Turnuva direktörü Christine Sauter ise uluslararası bir turnuvada yer almaktan mutluluk duyduğunu belirterek, takımlara başarı diledi.

Azeryol Baku Başantrenörü Aleksandr Chervyakov da önemli takımların yer aldığı bir turnuvaya katıldıklarını, şampiyon olmak için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi. 

VakıfBank Spor Kulübü Başantrenörü Giovanni Guidetti ise turnuvada 4 büyük takımın yer aldığını, zorlu mücadelelerin yapılacağını kaydetti. 

Rakiplerinin gücünü bildiklerini belirten Guidetti, "Vakıfbank her zaman kupa istiyor, kazanmak için oynuyor. Onun için bu turnuvanın kupasını da almak istiyoruz" diye konuştu.