1 Kasım Genel Seçimi

1 Kasım Genel Seçimi
1 Kasım Genel Seçimi
- Kumluca ilçesinde AK Partililer kutlama yürüyüşü yaptı

ANTALYA (AA) - 1 Kasım Genel Seçimi'nin resmi olmayan sonuçlarının ardından Kumluca ilçesinde AK Partili vatandaşlar yürüyüş gerçekleştirdi.

İlçe teşkiları önünde ilçe Başkanı Arif Yavuzer, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya öncülüğünde gerçekleştirilen yürüyüşe, yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Halil Çıvgın Caddesi, Adnan Menderes Bulvarı'nda Türk ve AK Parti bayraklarıyla yüüyen partililer, zaman zaman sloganlar attı. 

Partililer, Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan dev ekrandan seçim sonuçlarını ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasını dinledi.

AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer, burada yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerinde vatandaşın verdiği mesajı iyi anladıklarını ve buna göre AK Parti olarak kendilerine yön verdiklerini söyledi.

Yavuzer, "Bugünden itibaren ayrılık gayrılık yok, birlik var, kardeşlik var, biz hep beraber bir bütünüz. Bugünden itibaren yeniden büyük Türkiye için, hepimiz el birliğiyle dünden daha fazla çalışacağız. Tüm partililerimize, partimize bu güzel görevi tevdi eden değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi. 

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da seçmenin bir kez daha üzerine düşen görevi yerine getirdiğini ve tercihini ülkenin huzuruna, barışına, kalkınmasına ve istikrara oy verdiğini söyledi. 

Çetinkaya, "Hiç şüpheniz olmasın, AK Parti'nin bugüne kadar yaptıkları, gelecekte yapacaklarının teminatıdır. Halkımız AK Parti'ye güvendi, tercihini yaptı. Seçim kadar seçimin sonuçlarına saygı göstermek de bir o kadar erdemdir. Bugünden itibaren halkın tercihine saygı gösterilmesi gerekiyor" diye konuştu.