1. Kepez Uçurtma Şenliği

1. Kepez Uçurtma Şenliği
1. Kepez Uçurtma Şenliği
- Eski başbakanlardan Adnan Menderes'in temelini attığı ve 12 yıldır atıl bulunan fabrikanın bahçesindeki şenliğe 500 çocuk katıldı - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: "Yıllarca atıl bekleyen bu fabrika artık şenliklere, sosyal etkinliklere ev sahipliği yapacak"

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Kepez İlçe Belediyesince eski başbakanlardan Adnan Menderes'in temelini attığı, 12 yıldır atıl durumdaki dokuma fabrikasının bahçesinde 1. Kepez Uçurtma Şenliği düzenlendi.

Şenliğe, ilçenin gecekondu mahallelerinden yaklaşık 500 çocuk katıldı. Çocuklar, kendilerine verilen uçurtmaları uçurdu.

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan da şenliğe gelerek, çocuklar ve aileleriyle sohbet etti.

Elvan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Antalya'yı karış karış gezip vatandaşlarla bir araya geldiğini söyledi.

Merhum Adnan Menderes'in temelini attığı fabrikanın bahçesinin cıvıl cıvıl olduğunu belirten Elvan, "Yıllarca atıl vaziyette bekleyen bu fabrika artık şenliklere, sosyal etkinliklere ev sahipliği yapacak. Burası Antalya'nın kent merkezinde, vatandaşa kapalı bir alandı. Artık halka açılıyor. Halk da bu projeden oldukça memnun" dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise dokuma fabrikasının halkla buluşmasını sağlamak amacıyla etkinlik düzenlediklerini bildirdi.

Şenliğe çocukların büyük ilgi gösterdiğine işaret eden Tütüncü, çocukların yüzündeki mutluluğu görmenin kendileri için en büyük hediye olduğunu kaydetti.

Dokuma fabrikasını kentin en önemli bölgelerinden biri haline getireceklerini anlatan Tütüncü, şöyle konuştu:

"Çocuk, kadın ve gençlere yönelik farklı sosyal üniteleri bu fabrika alanında hayata geçireceğiz. Fabrika alanını, hiç bina yıkmadan ve yapmadan, bir tek ağaç bile kesmeden eski zarafetine kavuşturmak istiyoruz. Fabrikanın her bir binasına sosyal fonksiyon yüklemek istiyoruz. Çok amaçlı salonlar, resim ve heykel çalışmalarının yapılacağı atölyeler ile büyük sergi salonları yapacağız."