16. Tarım ve Seracılık Festivali

16. Tarım ve Seracılık Festivali
16. Tarım ve Seracılık Festivali
- Kumluca'da bu yıl 16'ncısı gerçekleştirilecek Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında okullararası ses yarışması gerçekleştirildi

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi tarafından bu yıl 16'ncısı gerçekleştirilecek Tarım ve Seracılık Festivali etkinlikleri kapsamında okullararası ses yarışması düzenlendi.

Kumluca Cumhuriyet Meydanı'ndaki ses yarışmasını Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Boz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile aileleri izledi.

7'si ortaokul,  8'i lise olmak üzere 15 öğrencinin yarıştığı ses yarışmasında öğrenciler türkü ve şarkılardan oluşan eserler seslendirdi. 

Yarışma sonunda jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirmede ortaokul kategorisinde Mimar Sinan Ortaokulu'ndan Dilara Demirbilek birinci, Cumhuriyet Ortaokulu'ndan Ceren Ulutaş ikinci, Ziya Gökalp Yatılı Bölge Ortaokulu'ndan Elvan Panuş üçüncü oldu.

Liseler kategorisinde ise Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Derya Çelikten birinci, Kumluca Anadolu Lisesi'nden Emre Gülgeç ikinci, Gül-Çetin Kaur Lisesi'nden Tunahan Güzle de üçüncülüğü elde etti.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından katılım belgesi, madalya ve kupa, yarışmanın düzenlenmesinde görev alan müzik öğretmenleri ve jüri üyelerine de plaket verildi.