16. Tarım ve Seracılık Festivali hazırlıkları

16. Tarım ve Seracılık Festivali hazırlıkları
16. Tarım ve Seracılık Festivali hazırlıkları
- Kumluca'da bu yıl 16'ncısı gerçekleştirilecek Tarım ve Seracılık Festivali öncesi, festival etkinlikleri bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi

ANTALYA (AA) - Kumluca'da 23 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek 16. Tarım ve Seracılık Festivali etkinlikleri öncesi, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve festivalde görev alacak vatandaşlarla toplantı yapıldı.

Kumluca Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Çataltepe, mahalle muhtarları ve festivalde görev alacak vatandaşlar katıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Çetinkaya, festival hazırlıklarının tüm hızıyla devam ettiğini, festivalin resmi açılışının gerçekleştirileceği 29 Nisan'da yapılacak yörük göçü için tüm mahallelerin çalıştıklarını söyledi.

Festival etkinliklerinin 23 Nisan günü yabancı ülke çocuklarının ilçeyi ziyaretiyle başlayacağını ifade eden Çetinkaya, ardından her gün farklı bir etkinliğin yapılacağını, özellikle acı biber yeme yarışması, kadınlar günü ve iki gün sürecek yağlı güreşlerin festivalin önemli etkinlikleri arasında bulunduğunu belirtti.

 Çetinkaya, şunları söyledi:

"Bu yıl festivalimizin geçen yıllara göre daha farklı olması için çalışıyoruz. Özellikle festivalimizin resmi açılış günü olan 29 Nisan'da 41 mahallemizin katılımıyla yapacağımız yörük göçü, ilçe halkımızın geçmiş yaşam kültürünü anlatma adına renkli görüntülere sahne olacak. Bunun yanında halk koşusu, halk oyunları yarışması, okullar arası ses yarışması, sempozyum, konserler, acı biber yeme yarışması, kadınlar günü ve yağlı güreşlerimiz dolu dolu bir festivale hazırlanıyoruz. Burada festivalimizin bu kadar renkli ve güzel olmasında destek veren ve etkinliklere katılım sağlayan halkımızın payı büyüktür. Ben şimdiden emek veren, destek olan herkese teşekkür ediyorum."

Yörük göçü etkinliği için her mahallenin gösteriler hazırladıklarını vurgulayan Çetinkaya, yörük göçü etkinliğinde bu yıl yaklaşık 3 bin kişinin gönüllü olarak görev almasını beklediklerini bildirdi.