16. Tarım ve Seracılık Festivali programı belli oldu

16. Tarım ve Seracılık Festivali programı belli oldu
16. Tarım ve Seracılık Festivali programı belli oldu
ANTALYA (AA) - 16. Tarım ve Seracılık Festivali etkinlikleri programının belirlenmesi amacıyla toplantı düzenlendi.Toplantıya Kumluca Belediye...

ANTALYA (AA) - 16. Tarım ve Seracılık Festivali etkinlikleri programının belirlenmesi amacıyla toplantı düzenlendi.

Toplantıya Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Esnaf Odası Başkanı Atacan Ertürk, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hakkı Salur, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Hüsamettin Çetinkaya, festival kapsamında 11 ve 12 Nisan'da Beykonak Mahallesi'nde konser ve motokros yarışı, 30 ve 31 Mayıs tarihlerinde Adrasan Mahallesi'nde Ebabil Yenliği, 13 ve 14 Haziran'da ise Mavikent Mahallesi'nde Deniz Şenliği yapılacağını bildirdi.

Etkinlikler kapsamında halk koşusu, halk oyunları gösterisi, okullar arası ses yarışması düzenleneceğine değinen Çetinkaya, şöyle konuştu:

"Festival, 29 Nisan'da yörük göçü ile başlayacak. 30 Nisan'da biyolojik mücadele ile ilgili sempozyum, 1 Mayıs'ta acı biber yeme yarışması, 2 Mayıs'ta yağlı güreşlerimizin başlangıcı ve kadınlar günü etkinliğimiz ile 3 Mayıs günü ise güreşlerimizin finaliyle festivalimiz son erecek. Festivalimiz içerisindeki tüm etkinliklerimize halkımızın desteği, katkıları var. Bu katkılar ve destekle bu kadar güzel bir festivali organize ediyoruz."

Festival etkinlikleri kapsamında konserler de yapılacağını vurgulayan Çetinkaya 29 Nisan akşam Karatepe Stadyumu'na Bülent Serttaş konseri, festivalin finalinde 2 Mayıs Cumartesi akşamı ise Mustafa Ceceli konseri olacağını kaydetti.

30 Nisan ve 1 Mayıs günü akşamları ise yine sürpriz sanatçıların konser vereceğini anlatan Çetinkaya, bu sanatçıların belirlenmesi için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.