16. Uluslararası Antalya Piyano Festivali başladı

16. Uluslararası Antalya Piyano Festivali başladı
16. Uluslararası Antalya Piyano Festivali başladı
- Alman şef Christoph-Mathias Mueller yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın konseriyle başlayan festivalde yerli ve yabancı sanatçılar sahne alacak

ANTALYA (AA) - 16. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın konseriyle başladı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Kültür Merkezi'ndeki (AKM) festivalin açılışında yaptığı konuşmada, Antalya'nın müzik ve sanatın başkenti olduğunu belirterek, "Festivalimiz 13 konser, 8 ustalık sınıfı, 3 seminer, 5 söyleşi ve 19 atölye ile bir müzik bayramına dönüşüyor. Antalya müzik şöleni yaşayacak. Piyano festivalimizin kapandığı gün film festivalimiz geliyor" dedi. 

- Konserde Rus piyanist Nikolai Demidenko sahne aldı

Alman şef Christoph Mathias-Mueller yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın konseriyle başlayan festivalin açılış konserinde Rus piyanist Nikolai Demidenko sahne aldı. Konserde orkestra "La Minör Piyano Konçertosu ve 7. Senfoni" eserlerini seslendirdi.

Yarın Erdem Çöloğlu'nun "Türk Bestecileri Gecesi" konseriyle devam edecek festivale Hiromi, Saleem Ashkar, Hüseyin Sermet, Gülsin Onay, Martina Filjak, Ufuk&Bahar Dördüncü, Borusan Quartet, Tobias Hug gibi ünlü isimler de katılacak.

Festival, 29 Kasım'da sona erecek.