18. Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali

18. Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali
18. Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali
- Festival kapsamında Yunanistan'ın Meis Adası ile Kaş arasında düzenlenen yüzme yarışması başladı - Kaş Belediye Başkanı Kocaer: - "Sporcular, Akdeniz'de barış için, Kaş-Mies dostluğu, Yunanistan-Türkiye dostluğu için kulaçlar atıyor"

ANTALYA (AA) - 18. Uluslararası Likya-Kaş  Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Yunanistan'ın Meis Adası ile Kaş arasında düzenlenen yüzme yarışları başladı.

Sabah saatlerinde Kaş Limanı'nda buluşan sporcular, teknelerle Meis Adası'na götürüldü. Burada 26'sı bayan 245 yüzücü, verilen startla yarışmaya başladı. Yarışmada 15 yabancı yarışmacının bulunduğu belirtildi.

Meis Adası'nda gazetecilere açıklamada bulunan Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, festival kapsamındaki yarışmaya ilginin yoğun olduğunu belirterek, iki ülkenin spor ve kültürel faaliyetlerle birbirlerine daha da yakınlaştığını söyledi.

Kocaer, yarışma ile amaçlarının, Türk-Yunan dostluğunu geliştirmek ve katkı sağlamak olduğuna işaret ederek, sporcuların Meis'ten Kaş'a barış kulacı attığını kaydetti.

Yarışma kapsamında 7 kilometrelik Meis-Kaş etabı katedilecek.